Beton architektoniczny ARCYBETON to naturalny wysokojakościowy beton, który produkujemy według ściśle strzeżonej receptury. Na podstawie wieloletnich doświadczeń i badań powstała ona we współpracy z zespołem wybitnych technologów. Unikalna procedura w połączeniu z nowoczesnymi metodami produkcji pozwoliły nam stworzyć beton architektoniczny o najlepszych parametrach.


Do produkcji naszych płyt betonowych na ścianę wykorzystujemy najwyższej jakości tylko certyfikowane surowce. Dzięki temu beton architektoniczny ARCYBETON charakteryzuje wytrzymałość i niska nasiąkliwość. W ofercie posiadamy płyty w kolorze białym, szarym i antracytowym. Przygotowujemy je w dwóch wymiarach:

  • wymiar płyty: 120 cm x 60 cm x 2 cm
  • wymiar płyty: 100 cm x 50 cm x 2 cm

Beton architektoniczny ARCYBETON ma wiele cech własnych, które wyróżniają go na rynku, a w tym:

 

 

  • najwyższa jakość
  • wysoka wytrzymałość mechaniczne
  • wysoka klasa ścieralności
  •  prosty montaż
  •  perfekcyjny wygląd

Okładziny z betonu architektonicznego ARCYBETON wykorzystacie Państwo w każdych warunkach. Sprawdzają się na ścianach wewnętrznych, elewacjach, ogrodzeniach, tarasach, powierzchniach komercyjnych, małej architekturze czy budynkach użyteczności publicznej. Wszędzie pasują idealnie i pozwalają nabrać przestrzeniom nowego, nietuzinkowego charakteru.

 

 

Instrukcja użytkowania płyt z betonu architektonicznego Arcybeton

  •     Odbiór płyt

Należy sprawdzić towar pod kątem zamówienia (kolor, wymiar) oraz sprawdzić czy płyty nie posiadają pęknięć, uszkodzeń powstałych podczas transportu. Płyty należy wyjmować pojedynczo, przenosić w pozycji pionowej. Nie należy podczas wyjmowania przesuwać jednej po drugiej (trzeć).

  • Przechowywanie

Płyty muszą być przechowywane w miejscu suchym i napowietrzonym.
Płyty powinny zostać rozpakowane najszybciej jak to możliwe po dostarczeniu (nie powinny być składowane na palecie dłużej jak 7 dni). Kolorystyka może nieznacznie odbiegać od docelowej ponieważ podczas transportu dostęp powietrza jest ograniczony a beton architektoniczny jako produkt naturalny musi „oddychać”. Po rozpakowaniu płyty oprzeć o ścianę. Przechowywanie w innej pozycji może prowadzić do zniekształceń płyt. Kolorystyka płyt wyrówna się w ciągu kilkunastu godzin.

  • Przygotowanie do montażu

Rozpakowane płyty należy „obejrzeć” i dopasować pod kątem uzyskania optymalnego i odpowiedniego efektu kolorystycznego i strukturalnego. Zachodzące w betonie architektonicznym naturalne procesy w skutek, których powstają różnego rodzaju pory i perforacje są efektem zamierzonym i nie jest wadą produktu ich różnorodność.
Płyty przed montażem muszą być dokładnie wyczyszczone z pyłu od strony tylnej, która będzie klejona.
Klejenie wykonywać należy według zaleceń producenta kleju. Płyty powinny być klejone według przygotowanego wcześniej projektu. W przypadku montażu płyt za pomocą kotw wiercić w płycie można przy użyciu wierteł przeznaczonych do betonu, bez udaru. Płyty montowane na zewnątrz czy też w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności jak: kuchnie, łazienki, sauny powinny być odpowiednio zaimpregnowane. Wszystkie prace związane z rozładunkiem i montażem powinny być wykonywane w czystych rękawiczkach, a ewentualne zabrudzenia usuwane niezwłocznie.

 


Powyższy opis powstał w oparciu o wiedzę i doświadczenie producenta.
Prosimy o sprawdzenie własnych warunków do montażu