Które kolory pasują do betonu?

Które kolory pasują do betonu?

Bez wątpienia szary odcień betonu da się połączyć z wieloma kolorami, które wspólnie stworzą niepowtarzalne wnętrze. Jednak warto zastanowić się, z którymi będzie komponował się najlepiej!

Połączenie betonu z bielami, czerniami, beżami i brązami to absolutna klasyka. Te połączenia zawsze stworzą bardzo eleganckie wnętrze. By do naszego salonu nie wkradła się nuda, warto wzbogacić je o dodatkowy kolor. Skupmy się na mocniejszych i bardzo pożądanych w ostatnim czasie odcieniach. Przeanalizujmy najmodniejsze połączenia! 

Niebieski
Te odcienie to zgrany duet! Głęboki odcień niebieskiego lub granatu stworzy z betonem niezwykle szlachetną kompozycję. Przy tym połączeniu warto zadbać o białe dodatki. Delikatny odcień niebieskiego sprawi, że pomieszczenie będzie niezwykle subtelne. 

Zielony
Szary odcień betonu i kolor zielony idą w parze! Takie wnętrze polubią zwłaszcza Ci, którzy cenią sobie spokój i harmonię. To połączenie nie będzie przytłaczające, lecz wręcz przeciwnie - pomoże się zrelaksować. 

Różowy
Beton z jasnym odcieniem tego koloru nabierze delikatności. Sprawi, że nasze wnętrze nabierze romantycznego charakteru. Gdy zdecydujemy się na intensywny odcień różu, na przykład amarant lub magenta, pomieszczenie zyska na szlachetności. 

Żółty
Sprawi, że nasz salon będzie pełen energii! Połączenie betonu z tym kolorem spodoba się fanom przytulnych i ciepłych wnętrz. Ten kolor sprawdzi się nie tylko na ścianach, ale również w formie dodatków, na przykład zasłon. Mimo że to dość kontrastowe połączenie, nie trzeba obawiać się, że kolorowe akcenty zdominują beton. 

Czerwony
To połączenie dla odważnych! Do tak nowoczesnego rozwiązania aranżacyjnego dobrze dodać czarne i białe dodatki. Polubią je fani surowej elegancji. 

Pomarańczowy
Ten kolor sprawi, że Twoje wnętrze stanie się dynamiczne. Podobnie jak żółty, pobudzi do działania i doda energii. Ściana w tym kolorze doda nastroju i ociepli wnętrze. 

W zależności od wyboru koloru pomieszczenie może nabierać różnych charakterów. Jeśli obawiasz się, że ciemne lub zbyt intensywne odcienie będą zbyt przytłaczające, postaw na jedną kolorową ścianę lub dodatki. Twój wybór padł na kolorową farbę? Pamiętaj, by uważać na dodatki. Do wszystkich odcieni świetnie będą pasować drewniane, szklane lub metalowe elementy.