Jak ocieplić salon z betonowymi elementami?

Jak ocieplić salon z betonowymi elementami?

Od kilku lat beton to nie tylko materiał używany do budowy domu, ale również wykorzystywany do aranżacji wnętrz mieszkalnych i użytkowych. Coraz częściej można spotkać się z mieszkaniami, w których na ścianach salonu zamiast farby czy tapety zamontowane są płyty betonowe. Trzeba przyznać, że nagi beton na ścianach nie tworzy w pomieszczeniu ciepłej, domowej atmosfery, a wręcz przeciwnie. Jednakże dobrze dobrane meble i dodatki mogą to zupełnie zmienić.


Ciepła i miękka podłoga


Jednym z elementów, które ocieplają pomieszczenie, w dosłownym i przenośnym znaczeniu, jest podłoga. Drewniane deski, parkiet lub panele nadają mieszkaniu przytulny wygląd. Jeśli do tego dołączysz chodnik, wykładzinę lub dywan salon stanie się bardziej przytulny.


Oświetlenie


Betonowe ściany są dość ciemne i dlatego należy zadbać o dobre oświetlenie pomieszczenia. Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele modeli lamp, które doskonale sprawdzą się w salonie z ciemnoszarymi ścianami. Możesz wybrać dekoracyjne lampy wiszące, które oświetlą całe pomieszczenie, lampy stojące nadające miejscu niezwykłego uroku. Doskonałym pomysłem jest też oświetlenie punktowe lub listwy ledowe podświetlające całe ściany.


Meble 


Bardzo ważnym elementem aranżacji każdego mieszkania są meble. To one nadają styl całemu pomieszczeniu. Jeśli w swoim salonie masz betonowe ściany to dobrze byłoby je nieco rozjaśnić za pomocą foteli, sofy czy kredensu. Możesz wybrać meble białe kremowe lub w kolorystyce jasnego drewna, które będą wyróżniały się na tle ciemnoszarego betonu.


Dodatki


Dodatki i wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne potrafią zmienić całkowicie wygląd pomieszczenia. Często wystarczą nowe poduszki, aby stara kanapa wyglądała zupełnie inaczej. Tak samo można zrobić w przypadku salonu z betonowymi ścianami. Kolorowe, a równocześnie stylowe elementy dekoracyjne mogą zupełnie odmienić szarobury salon.


Rośliny


Duża ilość roślin, najlepiej kwitnących, to kolejny dekoracyjny element, który ociepla pomieszczenia mieszkalne. Obecnie bardzo modne są storczyki, których delikatne kwiaty wspaniale prezentują się na tle surowego betonu. Duże rośliny takie jak palmy czy fikusy również doskonale udekorują salon.
Betonowe ściany pojawiają się coraz częściej w naszych domach. Ich surowy wygląd sprawia, że pomieszczenie wydaje się „niewykończone”, ciemne i zimne. Pomysłowe oświetlenie, jasne meble oraz dodatki w ciepłej a zarazem zdecydowanej kolorystyce ocieplą każdy salon z betonowymi ścianami. Jeśli do tego w pokoju znajdą się rośliny to wnętrze zyska przyjemną, domową atmosferę.