Czy urządzone na szaro mieszkanie musi być nudne?

Czy urządzone na szaro mieszkanie musi być nudne?

To czy wnętrze naszego mieszkania będzie wyglądało na nudne zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Oczywiście, wcale nie musimy mieć doskonałej przestrzennej wyobraźni, dzięki której będziemy wiedzieć jakie kolory farby wybrać, jakie zasłony, meble i dodatki.

Pomóc w tym mogą wszelkie portale wnętrzarskie, które to prześcigają się w informowaniu nas o najnowszych trendach. A komu moda w mieszkaniu nie jest bliska sercu może zdecydować się na rozwiązania vintage, które sprawiają, że mieszkanie nabiera specyficznej i oryginalnej duszy.

W wielu budowlanych czy wnętrzarskich sklepach można, często nawet bezpłatnie, dokonać wizualizacji. Ustawić wymiary i kształt poszczególnych pomieszczeń, wstawić tam produkty, które chcielibyśmy kupić i sprawdzić czy wszystko ze sobą się zgrywa. A dla osób, które absolutnie nie potrafią lub nie lubią zajmować się urządzaniem z pomocą spieszą projektanci, którzy potrafią doskonale wczuć się w role mieszkańców i zaprojektować im mieszkanie niemalże szyte na miarę.
Jeśli chodzi o kolorystykę mieszkania, to kolory takie jak biały i wszelkie jej złamane odcienie, beże oraz szarości stanowią doskonałą bazę. Dzięki temu w prostu sposób będzie można w nich coś zmienić. Wszelkie dodatki związane ze świętami czy porami roku będą idealnie pasować do nienachalnej bazy.

To co trzeba wziąć pod uwagę to fakt, że jeśli zdecydujemy się na ściany lub dodatki z płyt betonowych to wszelkie meble i dekoracje musze być odpowiednio odmierzone. Chodzi o to, że beton architektoniczny sam w sobie jest osobliwą dekoracją. Świetnie współgra ze szkłem, powierzchniami odbijającymi światło. Oraz mocnymi kolorami takimi jak złoto, srebro, czerń czy granat. 

Dla osób lubiących prostotę, minimalizm i ład postawienie na kolor szary w mieszkaniu czy domu będzie doskonałym wyborem. Dzięki temu, nie zaburzy się poczucia spokojnej przestrzeni. Kolor szary jest kolorem dość neutralnym. Doskonale współgra z pastelowymi odcieniami takimi jak pudrowy róż, miętowy czy cytrynowy. Praktycznie nie ma połączenia, które wyglądałoby źle.  

Przy szarościach na ścianach warto postawić na solidne meble. Ciemne drewno, metalowe, ciężkie ramy, ciekawe kształty.