Betonowe doniczki, czyli o nowoczesnym ogrodzie marzeń.

Betonowe doniczki, czyli o nowoczesnym ogrodzie marzeń.

Budzik, drzemka i tak wygląda każdy ranek… Ciężko jest rozpocząć kolejny dzień, wejść w labirynt obowiązków. Można jednak zrobić coś niewielkiego, aby umilić sobie ten codzienny rytuał. Wystarczy rozpocząć dzień od przyjemności. Czegoś, co nacieszy nas wzrokiem i doda energii – piękny ogród! 


Nie ważne, czy jest to balkon, mały przydomowy ogródek czy też wielki ogród. Coraz częściej można zauważyć, że modne staje się urządzanie ogrodu za pomocą betonowych donic. Wcześniej niedoceniany beton teraz zaczyna odgrywać ważną rolę nie tylko w pomieszczeniach, ale właśnie również w ogrodach. Efekt jaki można uzyskać to piękne, schludne i gustownie urządzone miejsce, które zapewnia chwilę relaksu i dodaje energii każdego dnia. 


Szary ogród, na pierwszy rzut oka nie do pomyślenia. Przecież ogród kojarzy się z kolorowymi, kwitnącymi kwiatami z wszechobecną zielenią. W prosty sposób można stworzyć ogród, w którym te barwy będą jeszcze bardziej rzucające się w oczy. Odcienie szarości stanowią swoiste tło i nadają wdzięku każdemu kwiatu. Świetnie nadadzą się tutaj zwykłe zielone jak i wielobarwne rośliny. Dodatki z betonu komponują się z naturalnymi dodatkami jak np. drewno. Niepowtarzalna struktura betonowych donic nadaje każdemu ogrodowi wyjątkowości miedzy innymi przez możliwość tworzenia różnych kompozycji. Donice betonowe są tworzone nie tylko w różnych odcieniach szarości, ale również różnią się strukturą i kształtem. Poza tym są trwałe, a przenosząc je w różne miejsca ogrodu można tworzyć nowy jego charakter, można bawić się i komponować,  odwiedzający nas goście będą pełni podziwu. 


Modne, ale czy praktyczne?

Przede wszystkim doniczki betonowe są trwałe, odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie groźne jest dla nich promieniowanie UV oraz mróz. Warto jednak zadbać, aby w doniczce nie gromadziła się woda, która przy mrozach może spowodować, że donica pęknie. Donica powinna mieć otwory, z których nadmiar wody wypłynie (jeśli ich nie ma, to można je wywiercić samodzielnie). Poza tym ich czyszczenie nie wymaga specjalistycznych środków. Wystarczy przemyć taką doniczkę wodą i znów staje się pięknym dodatkiem do ogrodu.  Betonowa doniczka będzie służyła nam przez wiele lat. 


Czasami nie wiele trzeba włożyć wysiłku, aby dodać naszemu ogrodowi unikalnego charakteru. To, w jaki sposób urządzimy te cudowne miejsce zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni. Ogród urządzony w takim stylu to ogród nowoczesny, w którym panuje ład i porządek. Z pewnością kawa wypita w takim pięknym miejscu doda nam sił i energii do walki z codziennymi obowiązkami.