Beton i mech, czyli połączenie idealne

Beton i mech, czyli połączenie idealne

A gdyby tak zatrzymać wiosnę przez cały rok w swoim domu? Szare, betonowe wnętrze potrzebuje lekkiego ożywienia. Podpowiemy Ci, jak połączyć dwa trendy, które królują w ostatnich czasach tworząc niepowtarzalne, modne i funkcjonalne wnętrze!

Polacy pokochali minimalistyczne wnętrza. Coraz częściej obserwuje się również aranżacje wnętrz w surowym i industrialnym stylu. Niestety takie wnętrza wymagają o wiele więcej kreatywności, by stały się przytulne. Warto zapomnieć na chwilę o klasycznych ozdobach takich, jak obrazy i zwrócić uwagę na coś bardzo nietypowego. 

Mech dekoracyjny zagościł w domach kilka sezonów temu i od tego czasu utrzymuje pozycję lidera w nietypowych dekoracjach. Jest niczym innym, jak mchem lub porostem, który poddany procesom stabilizacji zachowuje „żywy” wygląd. Dzięki konserwacji nie kruszy się i nie łamie. To jednak niejedyne zalety posiadania takiej dekoracji! Ściana z mchu dobrze sprawdzi się w wilgotnych, zaciemnionych lub nieposiadających okien pomieszczeniach. Mech jest naturalnym higrometrem, który dba o prawidłowe nawilżenie wnętrza. Zielony kolor pozytywnie wpływa na kondycję naszych zmęczonych oczu i łagodzi stres.

Beton architektoniczny może być głównym elementem dekoracyjnym lub tłem dla innych dekoracji. Jeśli traktujemy go jako tło, należy odpowiednio zadbać o dalszy wystrój, by pomieszczenie nie stało się ponure i nudne. Połączenie mchu i betonu można wykorzystać na wiele sposobów! Wybierać można pomiędzy misami wypełnionymi mchem, gadżetami o różnych wielkościach, ramami aż po całe ściany. Niezależnie od wielkości wybranej dekoracji, kontrastowe kolory ożywiają każde pomieszczenie, nawet te o niewielkim metrażu. Dodatkowym atutem włączenia dekoracji z mchu jest to, że dobrze komponują się z pozostałymi elementami, na przykład z drewnem i złotem nadając wnętrzu zupełnie inny i niepowtarzalny charakter. Wszystko z zachowaniem pożądanej estetyki. 

Nie musisz obawiać się o dekoracje z mchu jeśli jesteś alergikiem, posiadasz zwierzęta lub nie masz ręki do kwiatów. Mech nie przyciąga kurzu i jest w pełni bezpieczny dla każdego członka Twojej rodziny. Nie wymaga opieki, podlewania i nawożenia, ponieważ jest zakonserwowany. Mech przetrwa w nienaruszonym stanie co najmniej kilka lat!

Mech dekoracyjny zdobiący betonowe ściany to pomysł dla tych, którzy nie tolerują wnętrzarskiej nudy i szukają nowoczesnych, funkcjonalnych, minimalistycznych i jednocześnie wciąż niezbyt popularnych rozwiązań!